Od 1.3.2021 jsme opět nuceni přerušit veškeré tréninkové jednotky našich mládežnických družstev


Každý kdo se v amatérském sportu pohybuje jistě ví jak složité je se přizpůsobit všem opatřením, které v dnešní době vznikají. Mohli jsme být pyšní na to, že přes všechny překážky se dokázal tak malý klub pohybující se v krajských a okresních soutěžích se vším vypořádat a podařilo se trénovat individuálním způsobem vždy tak aby byla zajištěná bezpečnost dětí a dodržování hygienických opatření. Bohužel od pondělí 1. března se opatření upravila takovou měrou, že jsme byli nuceni opět tréninkové jednotky zrušit. Hned jak bude ale opět možné trénovat určitě budeme mezi prvními, kdo své mládežníky požene na hřiště.

I přesto je nutné velké poděkování za práci kterou odvedli trenéři Radek Prchal, Dan Kalabza, Lukáš Fork s Milanem Tatýrkem a šéftrenér Marek Šváb se sekretářem Vladimírem Maškem. V tak nelehké době obnášelo zajištění tréninkových ploch a všeho kolem mnoho úsilí.


 Vyjádření šéftrenéra k situaci:

"Na prvním místě je pro nás trenéry vždy zdraví hráčů a já se s klidným svědomím nebojím říct, že zdraví neohrožovali tréninky ba naopak tím že jsme děti nechali sportovat a dělat co je baví jsme jim zdraví utužovali a to nejen to fyzické ale hlavně psychické. Dalším argumentem, který mě k tomuto prohlášení vede je to, že za celou dobu co jsme trénovali byť v omezeném počtu jsem se nesetkal ani s jedním nakaženým svěřencem (cca 50 dětí trénovalo a ani jedno neonemocnělo). Bohužel asi nikdo, kdo o těchto opatřeních rozhoduje nikdy neměl možnost vidět jak jsou děti na tréninku šťastné a jak si v tak těžké době užívali minuty na hřišti. Prostě to vidím tak, že uzavírání sportovišť a hlavně škol bude mít pro naší mládež nedozírné následky a proto se stavím pevně proti celé této situaci a stojím na straně každého kdo se bude snažit děti opět dostat do škol a na hřiště a to ať fotbalové nebo jakékoliv jiné. Za sebe a celé vedení klubu můžu všem slíbit, že hned jak bude zase možné trénovat budeme hned reagovat a zařizovat vše aby mládež mohla opět nahánět kulatý nesmysl po hřištích. Níže přidávám pár fotek z tréninku starší přípravky."

Všem přeji pevné zdraví a nervy v této hrůzné době               

s pozdravem Marek Šváb šéftrenér mládeže TJ Proboštov


FOTO: